5 najlepszych hoteli w Zakopanem

W pewnym momencie rutyna może wkraść się w życie każdego. Przychodzi moment pragnienia zmienienia życia, zrobienia czegoś innego, lepszego, większego, bardziej szalonego, a przecież zbliżają się wakacje, ferie czy urlop. Czemu nie zabrać rodziny w góry? Zakopane to doskonałe miejsce na udany wypoczynek. Ta piękna, górska miejscowość zachęca turystów wieloma atrakcjami o każdej porze roku. Latem możemy udać się na wędrówkę szlakami górskimi, zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną z Gubałówki czy korzystać z licznych parków linowych. Niepowtarzalnym przeżyciem będzie też spływ Dunajcem, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy, które z pewnością pomogą zrelaksować się każdemu. Na Polanie Szymoszkowej działa kąpielisko geotermalne (np. wikipedia.org), które z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Ciekawą atrakcją dostępną zarówno latem jak i zimą, są psie zaprzęgi. W okresie zimowym liczne stoki narciarskie przyciągają rzesze turystów z całej Polski. Zakopane oferuje najlepsze hotele w Polsce (jeśli nie w Europie), a oto zestawienie pięciu najlepszych z nich. Zarezerwujmy więc dogodne noclegi (np. na meteor-turystyka.pl)  i wybierzmy się tam na urlop.

5. Aries Hotel
Nieopodal słynnych Krupówek wznosi się jeden z najlepszych hoteli w Zakopanem. Łączy styl zakopiański, alpejski, awangardowy lat 20. i artystyczny lat 50., co tworzy niepowtarzalny efekt. Z hotelu rozlega się widok na panoramę Tatr, co pozwala poczuć górski klimat.

4. Tatra Chalet
Hotel leżący w sąsiedztwie Księżego Lasu, Doliny Strążyskiej i Szlaku Droga pod Reglami. Miejsce kładzie nacisk na promocję górskiej kultury i przyrody. Posiada saunę oraz zewnętrzne zadaszone jacuzzi. Na życzenie gości do hotelu może przyjechać masażysta. W budynku znajduje się 7 nowoczesnych pokoi, elegancka restauracja, strefa relaksu i salon kominkowy.

3. Hotel Belvedere
Luksusowy hotel, położony w sąsiedztwie Parku Tatrzańskiego. W budynku znajdują się: 173 pokoje hotelowe, 4 eleganckie restauracje, 2 bary, 14 nowocześnie wyposażonych sal konferencyjnych, z których największa jest wstanie pomieścić 700 osób, SPA, centrum wodne, centrum sportowe, szkółka pływacka oraz salon fryzjerski. Hotel utrzymany jest w stylistyce międzywojennej regionu.

2. Grand Hotel Stamary
Hotel mieści się w budynku z 1905 roku. Historyczne wnętrza zostały udoskonalone nowoczesnymi urządzeniami. W obiekcie do dyspozycji gości znajduje się SPA, elegancka restauracja, kawiarnia i sale konferencyjne.

1. Rezydencja Nosalowy Dwór
Rezydencja Nosalowy Dwór leżąca u stóp góry Nosal, to hotel łączący nowoczesną stylistykę z wzorcami górskimi krajów alpejskich. 150 nowoczesnych pokoi, przeszklony dach i lądowisko dla helikoptera – to tylko początek. Hotel posiada wyjątkową lokalizację na dachu budynku, oraz ogromny taras z widokiem na Giewont. W obiekcie znajduje się również klinika, SPA oraz nowoczesne centrum konferencyjne.

W naszym kraju nie tylko górskie miejscowości mogą pochwalić się miejscami noclegowymi o wysokim standardzie. Pomorze nie ma się czego wstydzić i nie chyli głowy przed południową częścią Polski, ponieważ, np. w Kołobrzegu (np. museek.pl)  znajdziecie wiele nowoczesnych hoteli o wysokim standardzie. Na turystycznej mapie Polski jest wiele miejscowości, w których znajdziemy luksusowy nocleg.