Co ciekawego nad morzem? Dziwnów i jego atrakcje

Dziwnów należy do niezwykle lubianych przez turystów miejscowości nad morzem. Z każdym rokiem przyjeżdża tutaj w poszukiwaniu idealnego miejsca na urlop coraz więcej osób. Miejscowość więc bardzo prężnie rozwija się, zapewniając przyjeżdżającym tutaj osobom możliwość korzystania z poszukiwanych przez nich usług. Szczególnie baza noclegowa bardzo szybko się rozrasta, z każdym rokiem powstaje tutaj coraz więcej miejsc noclegowych, z których korzystają turyści. Mogą oni znaleźć dla siebie bardzo zróżnicowane noclegi. Dziwnów bowiem to możliwość korzystania nie tylko z hoteli czy ośrodków wypoczynkowych, ale także z bardzo dużej ilości kwater prywatnych, które w ostatnich latach zyskały sobie dużą przychylność turystów.

Atrakcji w Dziwnowie, pomimo tego że miejscowość nie zalicza się do zbyt dużych także nie brakuje. Oddzielona od miejscowości pasem wydm plaża, zapewnia możliwość kąpieli czy opalania pod okiem ratowników, jak również korzystanie z wielu innych atrakcji. Dla najmłodszych w sezonie letnim rozstawiane są dmuchane zabawki i zjeżdżalnie, z których mogą oni korzystać do woli. Jest także możliwość uprawiania sportów wodnych, a niezbędny do tego sprzęt bez problemu można wypożyczyć na miejscu. W Dziwnowie można także podziwiać most zwodzony, jeden z nielicznych tego typu mostów w Europie. Jest on jedną z ciekawszych atrakcji, które wiele osób wpisuje na listę obowiązkowych miejsc do obejrzenia. Bardzo często na tej liście znaleźć można także Nadmorski Park Miniatur i Kolejek, który zajmuje dość spory obszar. Znaleźć w nim można przepięknie wykonane w skali modele budowli, dzięki którym każdy poczuje się jakby trafił do innej krainy. W Dziwnowie nie brakuje także rozrywek dla tych, którzy wolą znacznie większą aktywność. Park linowy czy wesołe miasteczko to tylko nieliczne z tych miejsc, które zapewniają zabawę dla całej rodziny. Nie można zapominać także o tym, iż w okolicy znajduje się stadnina koni, w której można zasięgnąć kilku lekcji w siodle czy też wybrać się na przejażdżkę. W centrum miejscowości znaleźć można także Aleję Gwiazd Sportu z replikami medali słynnych sportowców.