Kołobrzeg – nadmorska moc atrakcji

Lato w pełni – pora na znalezienie miejsca na spędzenie cudownych chwil z rodziną. Miejscem, w którym można wypocząć i nabrać sił, a do tego świetnie się bawić jest Kołobrzeg, znane miasto w województwie zachodniopomorskim na Pomorzu Zachodnim. Znane jest ono głównie ze swojego malowniczego położenia tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Tym co sprawia, że Kołobrzeg znany jest nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami jest wspaniale rozwijający się od wielu już lat port morski pełniący wciąż bardzo znaczące dla miasta funkcje. Trudno wyobrazić sobie Kołobrzeg bez statków. Trudno również nie wybrać się na molo, którego długość naprawdę robi wrażenie, wynosi bowiem aż 220 metrów.

Każdy z nas wie, że Kołobrzeg to miasto turystyczne, nie każdy jednak pamięta o tym, że Kołobrzeg to również uzdrowisko. W mieście znajduje się 27 ośrodków lecznictwa. Źródła mineralnych wód wpływają korzystnie na ludzki organizm lecząc choroby układu oddechowego czy choroby stawów, a także wiele innych chorób. Warto przypomnieć, że Kołobrzeg słynny jest także z latarni morskiej, której urok jest niezaprzeczalny. Miasto posiada aż trzy morskie kąpieliska. Nie brakuje jednak śmiałków próbujących kąpieli również poza sezonem, a nawet w zimie.

Kołobrzeg stanowi obecnie regionalny ośrodek kulturalny. Odbywa się tutaj całe mnóstwo koncertów, imprez i festiwali przyciągających turystów z całego kraju i spoza niego. Warto podkreślić również wymiar patriotyczny, który zauważyć można między innymi w odbywającym się tutaj do 1990 roku Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Obecnie festiwal niestety już się nie odbywa, jednak do dzisiaj pamiętamy patriotyczne piosenki, które dzięki tej imprezie zyskały sławę. Kołobrzeg to nie tylko ośrodki lecznicze i atrakcje turystyczne, ale również komfortowe noclegi. Kołobrzeg posiada bowiem aż kilkanaście pięciogwiazdkowych hoteli. Oczywiście baza noclegowa obejmuje również tańsze kwatery więc każdy może się tutaj zatrzymać na dłużej. Kołobrzeg to miejsce wymarzone na wakacje dla całej rodziny, która chce spędzić wyjątkowe chwile w tym pięknym i niesamowitym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>