Korbielów atrakcyjnym miejscem dla fanów rowerów

Choć pobyt noclegowy w Korbielowie na ogół rezerwuje się z myślą o jeździe na nartach po białym puchu, latem także te rejony są bardzo piękne i atrakcyjne. Warto się tu wybrać na parę dni urlopu. Poza wycieczkami pieszymi czy też nordic walkingiem, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z rowerów. W Korbielowie powstało kilka wypożyczalni z tym sprzętem, ewentualnie można także zabrać swój własny prywatny. Fani dwóch kółek znajdą tutaj kilka tras, przygotowanych specjalnie dla nich.

Poza samą jazdą na rowerze wielką atrakcją będą widoki oraz krajobrazy, jakie te trasy oferują. Należy jednak pamiętać, iż wybierając się na kilkugodzinną czy też nawet całodzienną przejażdżkę rowerową, należy zabrać kilka podstawowych produktów oraz kluczy rowerowych, gdyż tereny te w pewnych fragmentach nie należą do łatwych, więc nie trudno o awarię sprzętu. Podstawą jest zestaw narzędzi, niezbędnych przy tego typu kontuzjach roweru, a dzięki któremu posiada się gwarancję, iż pomoże w rozwiązaniu drobnych usterek. Mowa tutaj między innymi o pęknięciu dętki od opony, konieczności szybkiej regulacji przerzutki, czy też sterów przy kierownicy oraz ewentualne zerwanie się łańcucha. Bardzo dobrym pomysłem jest także zabranie szmatki, ponieważ po naprawieniu usterek, będzie można wytrzeć ręce. Jednak ważne jest, aby nie zaśmiecać tych pięknych terenów Korbielowa i okolicy.

Korbielów oferuje cztery podstawowe trasy, żółtą, czerwoną, zieloną oraz niebieską. Każda z nich prezentuje inny poziom trudności i zaawansowania. Są one przygotowane pod rowery zarówno górskie, jak i crossowe. Wymagają one od ich użytkowników nie lada sprawności. Dodatkowo, władze Korbielowa zapowiadają kolejne inwestycje, więc można zakładać, iż infrastruktura będzie się polepszała z sezonu na sezon. Jest to także dobra baza wypadowa dla kolarzy. Górzysty teren Beskidu jest bardzo atrakcyjnym kąskiem dla fanów tej formy uprawiania jazdy na dwuśladzie. Sam Korbielów, korzystając z dostępnej bazy noclegowej, może służyć, jako miejsce odpoczynku, a pokonywanie oraz wyznaczanie tras może się odbywać w dowolnych kierunkach, biorąc także pod uwagę tereny naszego południowego sąsiada, czyli Słowację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>