Pobyt w Międzybrodziu Żywieckim

Międzybrodzie Żywieckie [patrz ➩wikipedia] zaraziło nas swoim klimatem. Wylądowaliśmy tam przypadkowo i spędziliśmy tam kilka dni w urokliwym pokoju. Nie jesteśmy fanami jeżdżenia na nartach, na czymkolwiek. Jadąc tam sprawdziliśmy bazę noclegową i wybraliśmy najlepsze noclegi Międzybrodzia Żywieckiego [patrz ➩meteor].

Jako miłośnicy spacerów dużo chodzimy. Na co dzień mieszkamy w mieście, gdzie hałas jest wszechobecny. Konieczne są słuchawki i jakaś muzyka. Bo ileż można słuchać gwaru miasta? W Międzybrodziu Żywieckim nie musieliśmy iść za daleko. Mogliśmy zostać w pokoju, na balkonie czy na podwórku domu, gdzie wynajmowaliśmy pokój. Ale wyruszyliśmy w trasę, gdzie znaleźliśmy spokój idealny, który zakłócał tylko dźwięk przyrody. Na uwagę zasługują tutejsze lasy. Są piękne. Chyba każdy docenia las, jego aurę. Tutaj odkryje to wszystko na nowo. Weszliśmy tak głęboko, że myśleliśmy, że się zgubimy, zabłądzimy, ale nie mogliśmy się powstrzymać. Tamtejsze lasy to cud natury, w którym warto się zatracić. I tak też się z nami stało. W naszej podróży jakimś cudem doszliśmy do jeziora. Okazało się, że to Jezioro Żywickie. Mały zbiornik, który znajduje się między szczytami gór. Na tablicy informacyjnej można dowiedzieć się, że to sztuczny zbiornik, który znajduje się tutaj już od 1966 roku. Jakiś przechodzień opowiadał o tym, że latem można tutaj spędzić doskonale czas. Są żaglówki, rowerki wodne. Widzieliśmy też plażę, na której musi być pełno ludzi, zwłaszcza w sezonie. I nie ma co się dziwić. Spędziliśmy w tym miejscu dobrą godzinę. Siedząc i patrząc, oddychając powietrzem bez grama zapachu miasta. Całe Kaszuby to także podobny charakter wsi, warto dowiedzieć się o nich coś więcej [patrz ➩museek].

Możemy każdemu polecić spędzenie czasu w tej miejscowości. Lubisz lasy, doceniasz to, co dał nam świat? Jedź koniecznie.

5 comments

 1. Kelly pisze:

  Przyroda w okolicach Międzybrodzia pozwala na wyciszenie się i już krótki spacer relaksuje i odświeża głowę

 2. Morgan pisze:

  Międzybrodzie Żywieckie to dla mnie numer jeden na wakacje, w tamtych lasach można spędzać całe dnie takie są piękne

 3. MeGan pisze:

  Zgadzam się z Wami i wszystkim polecam gorąco te okolice!

 4. Westera pisze:

  Czytałam kiedyś że przybywa tam domków letniskowych, no ale w sumie nie ma czemu się dziwić :)

 5. Ania pisze:

  Musi przybywać, bo turystów też przybywa, czemu się wcale nie dziwię. My z mężem w tym roku też jedziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>