Rybacka miejscowość Chłopy

Nasz kraj jest przepełniony pięknymi miejscami, w których możemy przede wszystkim odpocząć i zatrzymać się na chwilę. W wakacje wiele z nas chce zapomnieć o codzienności, wypocząć na plaży z dala od zgiełku i tłumów ludzi. Dla tych osób idealnym rozwiązaniem będzie nadmorska miejscowość Chłopy, znana przede wszystkim ze względu na jej historyczny, tradycyjny układ rybackiej osady. Wieś ta jest położona w gminie Mielno, w północno-zachodniej części Polski, na Wybrzeżu Słowińskim. Jest wpisana do rejestru zabytków, ze względu na typową dla wsi rybackich zabudowę. Znajdziemy w niej tradycyjne domy z XIX wieku, przepięknie ozdobione ludowymi malowidłami. Chłopy oferują wypoczynek na łonie natury, a ich baza noclegowa jest tania i atrakcyjna. Wygodne noclegi Chłopy przygotowały w pensjonatach, pokojach gościnnych, a także w gospodarstwach agroturystycznych.

Obok tanich noclegów, wieś Chłopy oferuje piękną, niezatłoczoną plażę, port rybacki oraz zwiedzanie tradycyjnych domów rybackich. Do niewątpliwych atrakcji można zaliczyć również możliwość zjedzenia świeżo złowionej ryby, przyrządzonej przez nadmorskich kucharzy. W porcie można również kupić świeżą, bałtycką rybę, między innymi dorsza, flądrę, łososia czy węgorza. Jest to z pewnością doskonała atrakcja dla miłośników morskich przysmaków. Port rybacki oferuje również możliwość przeżycia rejsu połowowego. Zatem to doskonała atrakcja dla wielu osób szukających przygód. Przechadzając się po uliczkach tej miejscowości możemy podziwiać starą zabudowę. Ciekawym rozwiązaniem jest oznakowanie budowli zabytkowych tablicami. Dzięki temu możemy zatrzymać się w danym miejscu i poczytać o jego historii. Jest to doskonała lekcja dla młodzieży.

Jak w każdej nadmorskiej miejscowości, również w Chłopach nie mogło zabraknąć plaży. Miejsce to jest idealne do spędzenia miło czasu, zażywając kąpieli słonecznych i morskich. Plaża ta jest piaszczysta, czysta oraz niezatłoczona, nawet w sezonie. Jest położona obok lasu sosnowego i wydm, dzięki czemu otrzymujemy przyjemny mikroklimat. Dlatego wybierając się na prawdziwy odpoczynek nad morze, warto zastanowić się nad tą miejscowością. Chłopy to atrakcyjne miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można tanio przenocować, smacznie zjeść i przede wszystkim odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>