Rynek, ratusz, Aleja Gwiazd – Opole

Większość osób na myśl o Opolu z pewnością myśli o odbywającym się tam co roku Festiwalu Piosenki. Warto jednak wiedzieć, że to miasto, które ma do zaoferowania nie tylko coroczny zjazd, ale również wiele innych atrakcji, bowiem na terenie znajdują się liczne zabytki warte odwiedzenia, nie brakuje tam także zielonych terenów, na których można spędzić niezapomniany weekend z rodziną. Dlaczego jeszcze warto przyjechać do Opola?

Najważniejsze atrakcje Opola

Rynek – jest to niezwykle urokliwe miejsce w Opolu. Wpływają na to przede wszystkim otaczające go liczne kamieniczki. Osoby chcące chłonąć klimat tego miejsca powinny zatrzymać się w którejś z kawiarenek usytuowanych wokół Rynku. Co ważne, układ nie uległ dużym zmianom od momentu lokacji miasta (czyli od XIII w.).

Ratusz – już w okresie średniowiecza w tym miejscu obecnego stał drewniany budynek, który z czasem został zburzony, a w jego miejscu powstała ceglana siedziba władz miasta. Kilkakrotnie ulegała ona przebudowom, niestety na początku XIX wieku spłonęła. Budynek, który można podziwiać dzisiaj powstał w 1864 roku, jest zbudowany w stylu neorenesansowym, a podczas wojny nie uległ zniszczeniu. Dzięki remontowi przeprowadzonemu w 1994 r. cieszy oczy mieszkańców miasta oraz przybywających tam turystów.

Aleja Gwiazd – to miejsce, które powstało na początku XXI wieku, są tam odsłaniane gwiazdy artystów, którzy występowali na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej (znajdują się tam gwiazdy m. in. Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, czy Ireny Santor). W pobliżu umiejscowiony został Kiosk Muzyczny, w którym można posłuchać piosenek najważniejszych polskich wykonawców.

Wyspa Bolko – to miejsce usytuowane w południowej części miasta, do którego można się dostać między innymi pieszym mostem. Warto się tam wybrać między innymi ze względu na imponujący drzewostan, który został wpisany na listę zabytków. Na miejscu powstał Ogród Zoologiczny, na wyspie znajdują się również liczne ścieżki rowerowe, z których chętnie korzystają amatorzy aktywnego wypoczynku.

Zakwaterowanie w Opolu

W Opolu nie brakuje turystów niezależnie od pory roku, dlatego też baza noclegowa tego miasta jest bardzo duża. Turyści chcący się tam zatrzymać mogą wynająć pokój w hotelu, pensjonacie, ale także w ośrodku wczasowym. Ceny noclegów zaczynają się od około 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>